O mne

Ahoj, vol├ím sa Betka! ­čÖé

Absolvovala som ┼ít├║dium na gymn├íziu Angely Merici v Trnave, kde som na┼íla svoju z├í─żubu v matematike, fyzike a pri prech├ídzkach mestom aj v architekt├║re. To ma nakoniec odl├íkalo od ┼ít├║dia pr├íva a psychol├│gie a spolu s moj├şm nad┼íen├şm pre techniku priviedlo k podaniu prihl├í┼íky na Stavebn├║ fakultu STU v Bratislave.

Pre bakal├írske ┼ít├║dium som si vybrala ┼ítudijn├Ż odbor Pozemn├ę stavby a architekt├║ra, zameranie Pozemn├ę stavby. V lete 2022 som ├║spe┼íne z├şskala bakal├írsky titul. ─Äalej som sa rozhodla pokra─Źova┼ą na odbore Nosn├ę kon┼ítrukcie stavieb. V r├ímci praxe spolupracujem s moj├şm partnerom Markom, ktor├Ż je autorizovan├Ż statik.

P├şsanie bolo v┼żdy nie─Źo, ─Źo ma ve─żmi bavilo. V pandemickej dobe sa mnoho ┼ítudentov c├şti osamel├Żch a straten├Żch v syst├ęme. Preto som sa rozhodla si v septembri 2021 zalo┼żi┼ą blog a podeli┼ą sa s ostatn├Żmi o moje sk├║senosti so ┼ít├║diom na vysokej ┼íkole. Z├írove┼ł tu m├┤┼żu ┼ítudenti stavebnej fakulty n├íjs┼ą ve─ża zlep┼íov├íkov, ktor├ę im pom├┤┼żu vyhn├║┼ą sa chyb├ím, ktor├ę robili ich star┼í├ş kolegovia.

Vo svojom vo─żnom ─Źase si ve─żmi rada zahr├ím ak├║ko─żvek spolo─Źensk├║ hru (a m├ím ich u┼ż slu┼ín├║ zbierku ­čśë ). Nepohrdnem dobr├Żm jedlom s priate─żmi a zauj├şmavou knihou. Ke─Ć pr├íve nie som produkt├şvna, tak si pravdepodobne roz┼íirujem svoju zbierku meme─Źiek alebo sledujem Simpsonovcov.

Nem├ím rada, ke─Ć mi niekto hovor├ş architektka, ale asi je to ├║del n├ís stavb├írov. ­čśÇ

Za vzh─żad webu v─Ća─Ź├şm m├┤jmu ├║┼żasn├ęmu ┼ívagrovi Milanovi, ktor├Ż sa ako program├ítor star├í o n├íro─Źnej┼íie nastavenia.