Ja a Ukrajina

Všetkých nás v posledných dňoch zasiahla správa o vojne na Ukrajine. Najprv Covid, potom toto, vravím si, čo príde ďalšie. Človek sa môže cítiť bezmocný, vystrašený a opustený. Avšak nie je to tak.

Ako môžem pomôcť Ukrajine:

Môžeme pomôcť finančne, materiálne, dopravou alebo poskytnutím ubytovania prostredníctvom nasledovných linkov:

Ako môžu pomôcť mne:

Pri takýchto situáciách sa u ľudí môžu vyskytnúť pocity úzkosti až depresie. V prvom rade je to prirodzená reakcia na situáciu, s ktorou sa človek ešte predtým nestretol. Ak by si cítil/a, že sa ti situácia už vymyká spod kontroly, tu sú stránky, kde ti môžu pomôcť:

Chápem, že pre teba môže byť situácia náročná, či už fyzicky, alebo psychicky. Dva roky študujeme online a keď už sa konečne veci začnú zlepšovať, nastane ďalší svetový konflikt neďaleko od našej krajiny. Podstatné je, aby si vedel/a, že v tom nie si sám/sama. 🙂 Všetci prežívame to isté a je dôležité, aby si sa nebál/a hovoriť o svojich pocitoch a strachoch. Vždy tu sú priatelia a odborníci, ktorí sú pripravení pomôcť ti. To najlepšie, čo teraz môžeš urobiť, je neprestať žiť svoj život. Dnes znova vyšlo Slnko, znova sme sa pripojili na vyučovanie… Čas sa nezastavil. Snaž sa teda venovať veciam, ktoré môžeš ovplyvniť – štúdiu, rodine, priateľom, koníčkom, prípadne môžeš poskytnúť humanitárnu pomoc ľuďom na Ukrajine. Verím, že to spoločne zvládneme a naše životy sa čoskoro vrátia do normálnych koľají. 🙂

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *