Vyhľadávanie skrípt na dokumentovom serveri

To, že máme na dokumentovom serveri obrovské množstvo skrípt, som sa dozvedela až po pár rokoch štúdia. Keď som to objavila, bola som až prekvapená, čo všetko tam je. Ako sa k týmto podkladom dostať si ukážeme v tomto článku. 🙂

1. Otvoríme si AIS a ideme do dokumentového serveru.

2. Vyberieme záložku „Strom dokumentov“ a v ponúknutom zozname vyberieme „Študijná literatúra“.

3. Jednotlivé skriptá sú „Zoradené podľa dátumu modifikácie (od najnovšieho)“. Toto zoradenie pre nás nie je veľmi užitočné a preto z ponuky vyberieme „Zoradené podľa názvu (A-Z)“ a klikneme na „Zobraziť“.

4. Nevýhodou je, že aj keď je to zoradené podľa názvu, tak pod názvom sa nemyslí samotný názov skripta. Názov zahŕňa aj mená jeho autorov, preto je dobré vedieť, kto skriptá napísal.

Príklad: Chcem nájsť pomôcku na cvičenia z TZB2 „Vykurovanie“. Viem, že to spolu napísali docentka Koudelková a inžinierka Kurčová. Tak sa v zozname musím preklikať až k písmenu K, lebo najprv sú vedené priezviská autorov, až potom samotný názov knihy.

Keď to nájdem, kliknem na ikonku PDF prílohy a uložím do svojho počítača. 🙂

Okrem záložky „Študijná literatúra“ sa v Strome dokumentov nachádza aj záložka „Stavebná fakulta“ a pod ňou záložka „Skriptá“. Je tam však len 11 skrípt, takže tam toho veľa nenájdeš.

Vyhľadávanie na dokumentovom serveri je v istom zmysle dosť nepraktické, ale s trochou trpezlivosti sa to dá zvládnuť. Podstatné je vedieť autorov a názov. Ak vieš len názov, budeš to musieť prejsť takmer celé, pokým svoje hľadané skriptá nenájdeš.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *